غذای خوب: کم‌نمک و پرادویه

اگر در طول روز بیشتر یک هزار و ییی میلی‌گرم (کمی بیشتر از یک قاشق چایخوری) نمک مصرف می‌کنید، گوش‌هایتان را آماده شنیدن زنگ خطر برای قلب و کلیه‌ها کنید.
بیشتر مبتلایان به فشار خون بالا که آنها را در معرض خطر دائمی سکته قرار داده بیش از یک هزار و ییی میلی‌گرم سدیم روزانه خورده‌اند. اما در هر کجای این آمار قرار گرفته‌اید و در هر سنی که هستید، می‌توانید این چرخه مصرف نمک و انتظار برای بیماریهای مزمن آن را قطع کنید.
ادویه‌های جایگزین طبیعت همراه شماست و ادویه‌های طبیعی بهترین همراهی را برای کم کردن مصرف نمک خواهند داشت. حین پخت و پز غذا از ادویه‌های بیشتر و متنوع‌تری استفاده کنید. سبزیجات معطر تازه و خشک شده عطر و طعم ویژه‌ای به غذاهای شما خواهد داد و می‌توانید همزمان با بهتر کردن بو و مزه غذا از حجم نمک آن کم کنید. نمکدان‌ها را از نمک خالی کنید و داخل آن را با ادویه‌های ترکیبی یا ادویه محبوب‌تان پرکنید. ترکیبی از پودر سیر، فلفل، گردلیمو و سبزیجات معطر می‌توانید چاشنی جایگزین نمک باشد. طعم‌دهنده‌های طبیعی دیگری هم وجود دارد که غذای شما را مقوی‌تر و خوشمزه‌تر می‌کند. در کنار آبلیمو تازه، انواع سرکه، آب پرتغال یا رب انار و آلو جای خالی برای نمک باقی نمی‌ماند. غذای شما مطبوع‌تر و سالم‌تر از زمانی خواهد بود که نمک حرف اول غذا و سالاد را می‌زد. بنابر سلیقه و مواد اولیه‌ای که دارید از ادویه‌های متفاوتی استفاده کنید تا هر چه بیشتر از این سبک زندگی و آشپزی لذت ببرید.
کنترل محصولات میزان نمک را در همه غذاهای آماده و نیمه‌ آماده چک کنید و کم نمک‌ترین آنها را تهیه کنید. اگر احساس می‌کنید نمک رستوران و غذاهای آماده قابل کنترل نیستند، مصرف آنها را به حداقل برسانید. این کنترل با همه سختی‌هایش نتیجه فوق‌العاده‌ای بر سلامت شما خواهد داشت.
غذای خوب، زندگی عالی از لحظه‌ای که تصمیم بگیرید مصرف نمک را به حد استاندارد برسانید، فقط تبدیل به آدمی نشده‌اید که یکی از فاکتورهای مهم سلامتی را رعایت می‌کند. همزمان با این کار تبدیل شدن شما به یک آشپز خلاق و حرفه‌ای هم کلید خورده و زود یاد می‌گیرید چه ادویه‌ها و چه سبزی‌هایی برای چه نوع غذایی خوب هستند. به غذایی که می‌خورید و تاثیری که روی بدنتان دارد فکر کنید. فراموش نکنید فکر کردن به غذای خوب و سالم، فکر کردن به یک زندگی خوب است.
رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 203 بار