هرچه را دوست دارید بخورید؛ هرچه را می خورید دوست بدارید

"دقت در انتخاب غذا یعنی لذت در خوردن آن. این راز فلسفه ""هرچه را که دوست دارید بخورید؛ هرچه را که میخورید دوست بدارید"" است. رژیمی که بر اساس این فلسفه طراحی شده جنبه‌های روانی غذا خوردن را هدف قرار می‌دهد. دکتر میشل مِی بر که این جمله را شعار زندگی حرفه‌ای خود به عنوان یک متخصص تغذیه کرده می‌گوید از موقعیت نوسانی رژیم‌ها به درستیِ این فلسفه رسیده است. طبق برنامه می‌بر، شما قبل از اینکه گاز اول را به غذا بزنید از خودتان می‌پرسید آیا واقعا گرسنه هستید و یا احساس دیگری مثل عصبانیت، تنهایی یا کسالت شما را به خوردن وادار کرده است. در این برنامه شما می‌فهمید دقیقا چه زمانی سیر شده‌اید تا درست بعد از آن نقطه از خوردن دست بکشید.

چراغ سبزها و قرمزها غذاهایی را بخورید که از آنها لذت می‌برید، ولی بیشتر میوه و سبزیجات رنگارنگ و پر فیبر انتخاب کنید تا جای سیب‌زمینی و ذرت را بگیرند. کمی هم لوبیا در برنامه‌تان داشته باشید. سعی کنید نصف غذاهایی که میخورید از غلات باشد. از موارد کم چرب و بدون چربی استفاده کنید. گوشت قرمز کم‌چرب و مرغ بی پوست بهترین انتخاب برای منابع پروتئین هستند، اگرچه غذاهای دریایی همیشه بهترین انتخابند. شیرینی‌جات را محدود به زمانی کنید که واقعا هلاک یک تکه کیک یا شکلات هستید، هرچه کمتر بهتر.

بازی روانی با غذا بیشترین تغییر زمانی اتفاق میافتد که قبل از شروع غذا خوردن از خودتان بپرسید گرسنه هستید یا نه، چون بیشتر اوقات غذاخوردن به خاطر احساسات تشدید شده دیگر است. وقتی مطمئن شدید واقعا گرسنه‌اید، با دقت تمام و حواس جمع شروع به غذا خوردن کنید و از رنگ و بو و شکل غذا لذت ببرید. برای همین غذا خوردن حین رانندگی و یا تلویزیون تماشا کردن ممنوع است. غذاهای آماده هم که همیشه پشت چراغ قرمز رژیم‌ها هستند، در این رژیم هم همانجا می‌مانند. در این رژیم نیازی به عوض کردن تمام لیست خریدتان نیستید و تمام هدف این برنامه بر این است که فقط بدانید چرا می‌خواهید بخورید. هر ورزشی به لاغر شدن شما و شاد بودن‌تان کمک خواهد کرد. پس برای نتیجه بهتر از آن غافل نشوید.

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 125 بار