دلایل سلامت روغن زیتون

"تا به حال به این فکر کرده‌اید که با اینکه روغن زیتون بسیار پر چرب است، چرا به عنوان یک ماده غذایی سالم معرفی و توصیه می‌شود؟ چیزی که این روغن را تبدیل به روغن سلامتی کرده، این است که اصلی‌ترین چربی‌های موجود در این روغن از چربی‌های اشباع نشده است. این چربی‌ها، به چربی‌های رژیمی معروفند. اگر در رژیم غذایی‌تان به جای روغن‌های اشباع شده و ترانس از روغن‌های اشباع نشده استفاده می‌کنید، مطمئن باشید تمام فواید سلامتی یک رژیم سالم را از آن خود کرده‌اید. چربی‌های اشباع نشده با بهبود سایر فاکتورهای مربوط به بیماری‌های قلبی موجب کاهش احتمال ابتلا به این بیماری‌ها می‌شوند.

به عنوان مثال چربی‌های اشباع نشده باعث می‌شوند سطح کلسترول بدن پایین بیاید و این عمل به نوبه خود تاثیر بسزایی در کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی دارد. این چربی‌ها موجب عادی شدن میزان لختگی خون می‌شوند و همچنین برخی از مطالعات نشان داده که چربی‌های اشباع نشده تاثیرات مثبتی روی مقدار انسولین و کنترل قند خون دارند، که این مورد مزیت خوبی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 محسوب می‌شود. با همه این‌ها فراموش نکنید که حتی سالم‌ترین روغن‌ها هم مقدار زیادی کالری دارند. پس در مصرف آنها حد تعادل را رعایت کنید.

از غذاهای حاوی چربی‌های اشباع نشده، مانند روغن زیتون، بیشتر استفاده کنید و چربی‌هایی مثل کره مارگارین و کره حیوانی را از رژیم خود حذف کنید. روغن زیتون اگرچه روغن سالمی است، اما جادوگر نیست و نمی‌تواند ماهیت یک غذای ناسالم را تغییر دهد. تهیه غذاهای سالم و مفید استفاده کنید.

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 146 بار