شکلات و سلامتی

"این که بدانید شکلات کاملا سالم و برای بدن مفید است مثل این است که رویای زیبایی به حقیقت بپیوندد. از وقتی تحقیقات نشان داد که شکلات و مواد موجود آن شادی‌آور است و به سلامت قلب کمک می‌کند، محبوبیت این خوراکی بیش از قبل شد.

شکلات و ماده اصلی آن یعنی کاکائو، فاکتورهای بروز بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهند. فلاونول‌های موجود در دانه کاکائو به عنوان آنتی اکسیدان‌هایی شناخته شده‌اند که از آسیب‌های سلولی بافت قلب جلوگیری می‌کنند. فلاونول‌ها که میزان‌شان در شکلات تیره بیشتر از شکلات شیری و شکلات سفید است، به کاهش فشار خون هم کمک می‌کنند و عملکرد رگ‌ها را بهبود می‌بخشند. تاثیر کاکائو بر کنترل قند و پیشگیری از سکته قلبی هم از جمله نتایجی است که از تحقیقات بر روی این ماده غذایی به دست آمده است.

اندازه نگه دار اگر می‌خواهید شکلات را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید، از حد تعادل خارج نشوید. بسیاری از شکلات‌های موجود در بازار موادی را در ترکیب خود دارند که موجب افزایش چربی، قند و کالری بدن می‌شوند که مصرف زیاد آنها به اضافه وزن و دریافت قند مصنوعی بیش از حد منجر می‌شود. برای سلامتی بیشتر از شکلات‌های تیره با درصد کاکائوی 65 یا بالاتر استفاده کنید. مقدار شکلات مصرفی خود را به میزان حداکثر 85 گرم در روز محدود کنید. این مقدار شکلات حاوی 450 کالری است، شاید بد نباشد که این مقدار کالری را از سایر بخش‌های رژیم خود کم کنید یا با چند حرکت ورزشی این میزان کالری دریافتی مازاد را بسوزانید.

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 155 بار