روغن زیتون، شیشه عطر روی میز غذا

"روغن زیتون با خواص و عطر بی‌نظیرش امکان کاربری‌های خلاقانه‌ای به شما می‌دهد. می‌توانید از این روغن خوش‌رنگ یک اسانس بی‌نظیر برای انواع سالاد و غذاهایتان درست کنید. یک شیشه زیبا از ترکیب این روغن با ادویه و سبزیجات می‌تواند هدیه‌ای خوب برای کسانی باشد که دوست‌شان دارید.

یک قطره عطر طبیعت یک شیشه روغن زیتون اعلا تهیه کنید و با طعم دادن به آن توسط گیاهان بومی و سبزیجات، عصاره‌ای از عطرهای طبیعت بسازید که هر قطره آن روی غذا، طعم آن را دو برابر بهتر می‌کند. این کار بیشتر شبیه هنر است تا یک کار آشپزی، برای همین هم حرفه‌ای‌ها ترکیب ساخت عطر مخصوص‌شان را مثل یک راز بزرگ نگه می‌دارند. سبزیجات معطر محبوب‌تان را انتخاب و برای ترکیب با روغن زیتون آماده کنید. روغن در هفته‌های اول مزه سبزیجات را به خود خواهد گرفت و این طعم و مزه با گذشت زمان شدیدتر خواهد شد. بهتر است که بگذارید سبزیجات به مدت طولانی در روغن بمانند تا روغن حسابی طعم و عطر بگیرد. می‌توانید از بطری‌های زیبایی برای تهیه این روغن استفاده کنید و آن را به دیگران هم هدیه کنید.

اسرار کار قبل از هر کاری مطمئن شوید که می‌توانید از فاسد شدن روغن جلوگیری کنید. قرار است مقدار زیادی سبزی و ادویه خشک و تازه به روغن اضافه کنیم. مواد را خوب بشورید و با نمک یا محلول مخصوص ضدعفونی کنید. باکتری بتولیسم در هر محیطی ممکن است رشد کند، اجازه رشد را در این اثر هنری‌تان به او ندهید. ترکیب سبزی و ادویه هر چه هست به انتخاب شماست، اما سیر زیاد را فراموش نکنید. این حبه‌های سفید بهترین راه مبارزه با انواع باکتری‌ها هستند. سبزیجات معطری مثل ریحان، رزماری و ترخون را با سیر تازه خرد کرده و در یک شیشه یک لیتری بریزید. تکه‌های لیمو، فلفل سیاه یا تازه و زنجبیل هم می‌توانند نتیجه کار شما را بهتر کنند. شیشه را با روغن زیتون مرغوب‌تان پر کنید.

برای اینکه این مخلوط با کیفیت و سالم باشد می‌توانید قبل از اینکه مواد را در روغن بریزید، آنها را کنسرو کنید. برای این کار از آب نمک غلیظ یا سرکه استفاده کنید. آب نمک و سرکه موجب از بین رفتن محیط مناسب برای رشد باکتری‌ها می‌شوند. سبزی‌های خشک هم اگرچه زیبایی سبزی تازه را ندارند، اما روغن جادویی شما را کمتر در معرض آلودگی قرار می‌دهند. بعد از ترکیب مواد حدود یک ماه صبر کنید. می‌توانید سبزیجات را جدا کرده و روغن طعم‌دارتان را در شیشه دیگری بریزید. اما اگر زیبایی سبزیجات غوطه‌ور در روغن را دوست دارید، بگذارید در شیشه بمانند. چند قطره از این روغن را روی سالاد و غذاها بچکانید و از خوردن غذای بی‌نظیرتان لذت ببرید.

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 259 بار