غذای سالم بخورید و جهان را زیباترببینید

"هزاران تحقیق و رژیم غذایی وجود دارد که مردم را به خوردن غذاهای سالم تشویق می‌کند و نتیجه آن را که جز سلامتی و زندگی بهتر نیست گوشزد می‌کنند. درباره تاثیرات جسمی غذای سالم چیزهای زیادی می‌دانیم، ولی جالب است بدانید افرادی که تغذیه سالمی دارند اجتماعی‌ترند و دوستان بهتر و بیشتری دارند. این می‌تواند عجیب‌ترین تاثیر تغذیه سالم باشد.

تحقیقی در بریتانیا نشان می‌دهد افرادی که میوه و سبزیجات بیشتری می‌خورند، سالم‌تر، سرحال‌تر، هدفمندتر، اجتماعی‌تر، کنجکاوتر، و خلاق‌تر هستند و دنیا از چشم آنها جهان زیباتری است. محققان این پروژه از 405 نفر که 17 تا 25 ساله بودند درخواست کردند تا روزانه مقدار سبزیجات و میوه‌جات، شکلات‌ها و سیب‌زمینی سرخ کرده‌ای که می‌خوردند را اینترنتی ثبت کنند. همچنین آنها از داوطلبان خواستند تا به سوال‌هایی در رابطه با مقدار تعامل اجتماعی، کنجکاوی، خلاقیت، نگرش مثبت و روحیه پاسخ دهند. روزهایی که داوطلبان مقدار بیشتری سبزی و میوه می‌خوردند، سطح نگرش مثبت و زندگی بهتر در آنها بالا بود. محققان دریافتند این نشاط به خاطر وجود مواد مغذی خاص در ساختار این خوراکی‌ها است.

خوردن غذاهایی سرشار از ویتامین C، آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌های گروه  Bموجب سلامتی و همچنین آزاد شدن هورمون‌های شادی مانند سروتونین می‌شود. محققان طی یادداشتی به عنوان ضمیمه گزارش، بیان کردند که همه این موارد کافی نیستند تا ما بتوانیم به طور قطع بگوییم که روش تغذیه بر روحیات ما تاثیر می‌گذارد. برای نتیجه قطعی تحقیقات زیادی لازم است، ولی شما قطعا از خوردن سبزی و میوه و غذاهای سالم ضرر نمی‌کنید.

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 156 بار