رژیم گیاهی تضمین سلامت و لاغری

"رژیم گیاهی نسبت به رژیم‌های همه چیزخواری از میزان کربوهیدرات زیاد و پروتئین کمی برخوردار است. حذف فرآورده‌های حیوانی از رژیم غذایی موجب کاهش کلسترول و چربی‌های اشباع غذا می‌شود، ولی به خاطر داشته باشید که این به معنی کم کردن چربی معمولی از غذاهای‌تان نیست.

با اینکه امروزه فرهنگ گیاهخواری بیش از پیش رواج یافته و محترم واقع می‌شود، ولی باز هم محدودیت‌هایی دارد که ممکن است تحمل آن برای شما سخت باشد. ممکن است از پیدا کردن یک رستوران گیاهی یا حتی پیدا کردن یک غذای گیاهی در منو رستوران‌ها و فست‌فودها به کل ناامید شوید. ممکن است تماشاچی سفره چرب و خوش‌طعم مادربزرگ باشید و برای ایجاد تنوع در غذا سر به کوه و بیابان بگذارید. ولی به هر حال میلیون‌ها گیاه‌خوار در جهان هستند که راهی برای حل این مشکلات پیدا کرده‌اند. اگر شما به تناسب اندام در کنار سلامتی اهمیت زیادی می‌دهید سعی کنید حتی روغن و چربی‌های گیاهی را نیز از غذاها کم کنید. این رژیم به خودی خود عامل موثری در تناسب اندام است و به دلیل مواد غذایی مصرف شده ریسک ابتلا به سرطان و بیماری‌های دیگر را به شدت کاهش می‌دهد.

طبیعت در بشقاب اولویت اول شما در این رژیم مصرف حداقلِ غذاهای فرآوری شده است. در نتیجه هرچه بشقاب شما به طبیعت نزدیک‌تر باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت. سبزیجات، غلات، و حبوبات همیشه در کنار شما هستند و بهتر است برای تامین پروتئین گاهی از تخم‌مرغ و لبنیات استفاده کنید. البته اگر کاملا گیاه‌خوار نیستید و گه گاه هوس گوشت می‌کنید مقدار آن را کم و با اولویت گوشت سفید قرار دهید. این رژیم کربن موجود در غذا و بدن را به حداقل می‌رساند و سازگاری زیادی با روحیه کسانی دارد که حیوانات را بیش از آن دوست دارند که بتوانند به چشم غذا به آنها نگاه کنند.

اگر زمینه ابتلا به سرطان دارید و از هیچ سبزی و میوه‌ای متنفر نیستید، تردید نکنید که این رژیم مال شماست. کسی ادعا نمی‌کند که حذف گوشت و مواد غذایی مثل پنیر راحت است. این رژیم برای تغییر یک‌باره سبک زندگی و تغذیه، رژیم آسانی نیست، ولی ضریب سلامتی آن در بالاترین حد ممکن است.

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 121 بار