زیبایی ماندگار با روغن کنجد

"روغن کنجد فواید زیادی برای پوست دارد، ولی برای نتایج بهتر و ماندگار آن باید راه‌های استفاده درست از این چربی سالم طبیعی را بیاموزید. این روغن یک مرطوب‌کننده موثر، یک ضدآفتاب طبیعی و بهترین ماده غذایی برای پوست و موهاست. روش‌های زیادی برای استفاده روزانه از این روغن وجود دارد. آسان‌ترین روش این است که روغن را پس از حمام آب گرم به روی پوست خود بمالید. بگذارید پوست کمی نم بماند و سپس روغن را روی پوست و صورت خود ماساژ دهید. اجازه دهید روغن 10 دقیقه روی پوست بماند و سپس چربی مانده روی پوست را نیز بمالید تا جذب شوند. با انجام این کار می‌توانید پوست‌تان را برای کل روز مرطوب نگه دارید.

یک روش خوب دیگر این است که روغن را قبل از رفتن به حمام روی پوست خود بمالید. روغن کنجد سموم روی پوست را در خود به دام می‌اندازد که با شستشو همه این سموم و پوست‌های مرده از بین می‌روند. اگر بوی غلیظ روغن کنجد شما را اذیت می‌کند، می‌توانید این روغن را با سایر روغن‌ها مانند روغن زیتون یا روغن بادام مخلوط کنید. همچنین می‌توانید این روغن را با زردچوبه مخلوط کنید و 10 دقیقه قبل از رفتن به وان روی پوست خود بمالید. نتیجه تکرار هر روزه این ماساژ به دست آوردن پوستی صاف و درخشان است.

ضد آفتاب یک مورد دیگر از فواید روغن کنجد این است که می‌تواند جایگزین ضد آفتاب‌های شیمیایی شود. برای این کاربرد از روغن مناسب یعنی مخصوص آرایش استفاده می‌کنید که با روغن آشپزی کنجد فرق دارد. روغن 100 درصد خالص و فشرده کنجد بهترین خواص آرایشی و بهداشتی را دارد. ترکیب این روغن با روغن‌هایی مثل روغن میخک، رزماری، اسطوخودوس، آویشن یا چوب سدر عطر و تاثیرات آن را بیشتر می‌کند. بهترین نسبت برای این مخلوط 3 قطره از روغن گیاهی دیگر به ازای یک قاشق چایخوری روغن کنجد است. اگر از این روغن صرفا برای خاصیت ضدآفتاب آن استفاده می‌کنید، کافی است یک لایه نازک از آن را روی پوستی که در معرض آفتاب است بمالید.

این روغن به راحتی با آب پاک می‌شود. بنابراین بعد از تعریق یا استخر آن را تجدید کنید. برتری این روغن در مقایسه با ضدآفتاب‌های شیمیایی در این است که حتی برای پوست‌های چرب هم مناسب است و نه تنها باعث ایجاد آکنه نمی‌شود، که این مشکل را هم رفع تا تعدیل می‌کند. بهتر کردن جریان خون، سم‌زدایی و آبرسانی پوست از جمله فواید روغن کنجد است که به هر دلیل و به هر شکلی از آن استفاده کنید، از آنها بهره‌مند خواهید شد. استفاده مستمر از این روغن زیبایی و سلامت پوست و مو را ماندگار خواهد کرد.

رای دادن به این مورد
(1 رای)
خواندن 1082 بار