پوستی صاف و بدنی سالم با روغن کنجد

"روغن کنجد، ماده‌ای خوراکی است که خواص مهمی مثل ضد قارچ، ضد باکتری، ضد ویروس دارد. این روغن از دانه‌ کنجد به دست می‌آید و تاثیر آن بر بدن به قدری زیاد و عمیق است که به هر صورتی از آن استفاده کنید، شاهد تغییراتی در وضعیت سلامت و خصوصا پوست‌تان خواهید بود.

روغن کنجد برای آکنه معمولا برای جوش‌هایی که منشا چربی دارند، داروی چرب موثر نیست، مگر اینکه این چربی روغن طبیعی کنجد باشد. روغن کنجد حاوی چربی‌های اشباع نشده و ویتامین‌های A و E است، که همه این‌ها در کنار هم یعنی مبارزه موثر با چین و چروک و آکنه پوست. آکنه ممکن است در اثر عوامل ارثی، هورمونی و عوامل محیطی مثل باکتری و قارچ و یا بر اثر داروهای خاصی ایجاد شود. ممکن است در پیدا کردن دلیل قطعی جوش‌ها به مشکل بر بخورید، اما برای روغن کنجد منشا و دلیل بیماری مهم نیست. با مصرف روزانه روغن کنجد خواهید دید همه جوش‌ها از بین رفته و پوست‌تان سلامتی‌اش را بازیافته است.

تاثیرات روغن کنجد این روغن پوست مرده، باکتری‌ها، سموم و چربی اضافه پوست را دفع می‌کند. اگر پوست به هر دلیلی (عفونت، آفتاب‌سوختگی و ...) ملتهب باشد، این التهاب را آرام می‌کند. با استفاده مستمر از این روغن نه تنها دیگر جوش تازه‌ای روی پوست نخواهید دید، که حتی لک و اثر باقی مانده از جوش‌های قبلی هم از بین خواهد رفت. این روغن می‌تواند مثل یک ضدآفتاب عمل کند و مانع تاثیر اشعه‌های مضر آفتاب می‌شود. روغن کنجد خون‌رسانی را به پوست تسریع می‌کند که نتیجه آن رسیدن غذا و اکسیژن به پوست و زیباتر شدن آن است. اگر بوی این روغن به نظرتان خوش‌آیند نیست می‌تواند در شیشه آن چند قطره گلاب یا اسانس دلخواه‌تان را بریزید. استفاده از این روغن نیازمند دلیل بزرگی مثل آکنه نیست و همیشه می‌تواند شیشه کوچکی از آن را همراه خود داشته باشید. این روغن به تنهایی جای همه کرم‌های روی میز شما را می‌گیرد. نرم‌کننده، مرطوب‌کننده، ضدآفتاب، ضد چروک، ضد التهاب و حتی لوسیون حمام‌ را هم می‌توانید با وجود این روغن از لیست خریدها خط بزنید. در پاییز و زمستان نه تنها پوست در معرض خشکی است که مو هم شرایط تازه‌ای تجربه می‌کند. این روغن بهترین مرطوب‌کننده برای موهای خشک است و به رشد موها هم کمک می‌کند. از همین خاصیت روغن کنجد می‌توانید برای جلوگیری از شکستن ناخن‌ها هم استفاده کنید. خوردن این روغن و یا مالیدن آن بر پوست سر و ناخن تاثیر مشابهی دارد.

تاثیر عمیق بر بدن اگر این تاثیرات به نظرات آنقدر خوب است که وسوسه شده‌اید از این روغن برای زیبایی و سلامتی بیشتر پوست استفاده کنید، منتظر معجزه یک شبه نباشید. تاثیرات این روغن عمیق است و برای بروز نیاز به تکرار منظم و زمان دارد. بد نیست همزمان با استفاده خارجی روی پوست، مو و ناخن، روغن کنجد را وارد رژیم غذایی خود کنید تا تاثیر آن را چند برابر کرده باشید. این روغن حاوی منیزیم، کلسیم، مواد مغذی حیاتی است که به رشد و تقویت استخوان‌ها و سلامت بدن کمک می‌کند. روغن کنجد فشار خون را متعادل کرده و جریان خون را بهتر می‌کند. سروتین هورمون ""احساس شادی"" است که از مغز ترشح می شود. روغن کنجد می‌تواند مقدار سروتین را افزایش دهد و به شما کمک کند تا با افسردگی مقابله کنید. خاصیت ضد باکتری و ضد التهاب روغن کنجد درمان خوبی برای رها شد از شر سموم و بوی بد دهان است. اگر چنین مشکلی دارید مقداری از این روغن را بعد از مسواک کردن در دهان بچرخانید و بدون شستن آن بخوابید. بوی بد دهان به مرور از بین رفته و دندان‌های براق‌تری خواهید داشت. منبع"

رای دادن به این مورد
(2 آرا)
خواندن 1375 بار