خداحافظی با گلوتن محبوب

"گندم یکی از قدیمی‌ترین غلاتی است که توسط بشر اهلی شد و زمین‌های زیادی در سراسر جهان زیر کشت این غله پر مصرف هستند. کشور ما یکی از کشورهایی است که بیشتر مصرف گندم و آرد گندم را دارد و برای همین بزرگ‌ترین واردکننده گندم جهان است. فارغ از عوارض اقتصادی، مصرف روزانه نان، ماکارونی، شیرینی‌جات و ... که از آرد گندم تهیه شده‌اند مقدار زیادی گلوتن به بدن می‌رسانند که یکی از عوامل موثر بر چاقی است. اگر می‌خواهید با رژیم گلوتن شانس خود را برای داشتن اندامی متناسب و سالم امتحان کنید، ناچارید با بعضی از غذاهای محبوب‌تان خداحافظی کنید. مصرف قندهای فرآوری شده را ممنوع کنید و غذاهای آماده و نیمه آماده از لیست خوراکی‌هایتان خط بزنید. به جای همه این‌ها مصرف گوشت، گردو، میوه‌ و سبزی تازه و غلات بدون گلوتن را بیشتر کنید.

این رژیم مخصوص شماست اگر شما... در جستجوی یک رژیم سرشار از پروتئین هستید. بیماری سلیاک دارید و یا از به گلوتن آلرژی دارید.همیشه برچسب‌های روی مواد غذایی را می‌خوانید که این نشان می‌دهد به ارزش غذایی مواد بیش از هرچیزی فکر می‌کنید.

شاید این رژیم برای شما خوب نباشد اگر... ماکارونی دوست دارید. به دنبال یک رژیم ساده و آسان هستید یا هرچه می‌کنید نمی‌توانید دست از نان خوردن بکشید.

خداحافظی سخت با حذف گلوتن از رژیم غذایی‌تان می‌توانید به راحتی به رژیم معمول غذایی‌تان ادامه دهید و مطمئن باشید که به مرور و بدون تحمل فشار زیاد کاهش وزن چشمگیری خواهید داشت. اگرچه گندم حاوی پروتئین است ولی این نوع از پروتئین تاثیر زیادی در سلامت بدن ندارد و با افزودن چند گرم گوشت بیشتر به رژیم غذایی‌تان می‌توانید این خلا را جبران کنید. نتیجه حذف گلوتن بر روی کاهش وزن آنقدر چشمگیر بوده که رژیم‌های بدون گلوتن را در لیست رژیم‌های پرطرفدار قرار دهد. طرفداران این رژیم هم دچار بیماری یا مشکل خاصی نشده‌اند. اگر وسوسه شده اید که این مورد را تجربه کنید، از همین الان شروع کنید. حتی اگر گلوتن برای شما مشکل ساز نیست، بهتر است خوردن گندم را کم کنید چرا که با این کار قند و چربی بدن‌تان هم کاهش می‌یابد."

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 1010 بار