موادغذایی که باعث میشه زودترپیرشوید

"

 

رژیم غذایی متعادل اندامی زیبا را برای شما به ارمغان می آورد و خصوصا به شما کمک می کند که احساس پیری نکنید. مواد غذایی خطرناک در همه جا یافت می شوند. برای جلوگیری از پیری زودرس درست غذا بخورید و از مصرف مواد غذایی بیش از حد شور، شیرین یا پر ادویه اجتناب کنید. در اینجا به چند ماده غذایی که باعث می شوند پیرتر به نظر برسید یا زودتر پیر شوید اشاره می کنیم.

قهوه

قهوه به خودی خود، پیر کننده نیست به شرطی که در مصرف آن تعادل را حفظ کنید. در حقیقت مصرف میزان زیاد قهوه فشار خون را افزایش می دهد و باعث می شود قلب تند تر بزند و اگر قلب از حد متعادل تندتر بزند، امید به زندگی کاهش می یابد.

دسرهای شیرین

شکر یکی دیگر از مواد غذایی است که باید با احتیاط و در حدی متعادل آن را مصرف کنیم. اگر سطح گلوکز خون بالا برود، بدن انسولین تولید کرده و ترشح میزان زیاد انسولین، روند پیر شدن بدن را تسریع می کند.

آب آلوده به نیترات

نیترات موجود در آب، روند پیر شدن پوست را تسریع می کند و باعث می شود پوست پیرتر به نظر برسد.

راه حل:

- از فیلترهای آب استفاده کنید؛

- آب معدنی مصرف کنید زیرا مقدار کمی نیترات دارد.

چربی ها

چربی ها حاوی رادیکال های آزاد هستند که سلول های بدن را از بین می برند. در نتیجه مصرف آن ها باعث می شود قدرت دفاعی بدن کاهش یابد و ما در معرض ابتلا به بیماری های دژنراتیو همچون سرطان، آب مروارید و ... قرار بگیریم.

تا آنجایی که ممکن است از مصرف چربی های ترانس موجود در کره و روغن جامدخودداری کنید. اغلب کیک ها و بیسکویت ها حاوی چربی های ترانس هستند و در نتیجه روند پیر شدن پوست را تسریع می کنند. با نخوردن یک تکه کیک شکلاتی، پوست خود را از شر جوش، چروک و لکه های چربی در امان نگه دارید.

برخلاف اسیدهای چرب ضروری، اسیدهای چرب اشباع شده موجود در پنیر و گوشت قرمز باعث می شوند که زودتر پیر شویم. آن ها همچنین بیماری های وابسته به سن همچون کلسترول را به دنبال دارند.

نوشابه های گازدار

حتی نوع بدون کالری نوشابه ها، به آرامی ظاهر شما را پیر می کنند. خاصیت اسیدی این مواد به تدریج مینای دندان شما را از بین می برد، پوستتان را خشک و تیره کرده و مشکلات گوارشی را به ارمغان می آورد.

مصرف الکل به قلب و چهره شما آسیب می زند. مصرف بیش از حد الکل پیری داخل و ظاهر بدن را به دنبال دارد.

فست فودها

فست فودها اغلب حاوی مقدار زیادی نمک و شکر هستند و مصرف بیش از حد نمک و شکر منجر به ظهور چین و چروک در پوست می شود.

چیپس و پفک

این مواد بسیار وسوسه برانگیز، به بدن شما آسیب می رساند. این مواد سرشار از نمک هستند: سدیم مستقیما به کلاژن های طبیعی پوست حمله می کند و چروک شدن پوست و خصوصا پوست اطراف چشم را همراه دارد.

به جای این مواد از میوه های خشک و دانه های روغنی بدون مصرف کنید و از فواید آن ها لذت ببرید.

Column has 23 lines and has a length of 4101 characters"

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 705 بار