روغن های خوراکی چه هستند؟

روغن های خوراکی چه هستند؟

 روغن‌های خوراکی (Edible Oils) در اغلب موارد گیاهی و شبیه به یکدیگر هستند و در غیر اینصورت شبیه آن دسته از روغن‌هایی هستند که توسط صنایع بیوتکنولوژی صنعتی برای استفاده به عنوان سوخت‌های زیستی (biofuels) مانند بیودیزل (biodiesel)، برای استفاده در لوازم آرایشی و دیگر محصولات بیوتکنولوژی با کاربرد روزانه، خواهد بود. روغن‌های خوراکی ممکن است در دمای اتاق مایع و یا جامد باشند.

روغن‌های خوراکی توسط دولتمردان استان انتاریو (Ontario) کشور کانادا اینچنین تعریف شده‌اند:«یک ماده غذایی که برای تهیه آن به طور کلی یا جزئی از چربی یا روغن با هر منشأ، منبع یا ترکیبی به غیر از یک محصول لبنی (شیر) برای مصرف انسان ساخته شده باشد.»

روغن‌های خوارکی گیاهی حاوی اسیدهای کربوکسیلیک با زنجیر هیدروکربن طولانی هستند، درست برخلاف روغن‌های نفتی که فاقد گروه‌های کربوکسیال در انتهای خود هستند. گروه‌های کربوکسیال روغن را قابل خوردن می‌کنند و باعث می‌شوند تا محلی برای هجوم آنزیم‌ها (enzymes) و شکستن زنجیره روغن در فرآیندی به نام بتا-اکسیداسیون (beta-oxidation) ایجاد شود.

عواملی چون طول زنجیره‌های هیدروکربنی یک روغن و اینکه آیا آن روغن اشباع شده است یا خیر، یا اینکه در فرم سیس یا ترانس غیراشباع است، نشان دهنده‌ی این هستند که سوخت و ساز یک روغن تا چه حد ساده است و مصرف آن به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزمره تا چه حد سالم یا ناسالم است. روغن ویتامین دی اویلا غنی شده با ویتامین دی می باشد که کمبود ویتامین D را در بدن شما جبران می کند. روغن ویتامین دی اویلا را می توانید از فروشگاه های سراسر کشور تهیه کنید.

رای دادن به این مورد
(4 آرا)
خواندن 1323 بار