چند تغيير كوچك براي زندگي شاد و سالم

چند تغيير كوچك براي زندگي شاد و سالم


اين تغييرات هر چند ساده لبخند را به شما هديه مي دهند.

 

۱.داوطلبانه به دیگران کمک کنید

گاهی اوقات ما فراموش می‌کنیم افرادی هستند که به کمک ما نیاز دارند. وقتی به دیگران کمک می‌کنیم در وجود خودمان احساس رضایتی حس می‌کنیم که با هیچ چیز دیگری قابل جایگزینی نیست. به زمانی فکر کنید که به کسی کمکی کرده‌اید، احساسی که آن لحظه داشتید را به خاطر آورید.

صبح زود بیدار شوید.۲
اگر هر روز صبح نیم ساعت زودتر از زمان مورد نیازتان، از خواب بیدار شوید، آرام‌تر خواهید بود و کنترل بیشتری روی خودتان خواهید داشت و در نتیجه شادتر زندگی می‌کنید. زود بیدار شدن مانع عجله کردن شما و داشتن استرس می‌شود. تمرین کنید هر روز زودتر بیدار شوید تا زندگی شادتر و سالم‌تری داشته باشید.

٣.بخندید و گریه کنید

اندروفین یا همان هورمون خوشحالی با خندیدن آزاد می‌شود و حس خوبی به شما می‌دهد. ممکن است فکر کنیم گریه کردن احساس خوبی به ما می‌دهد. در واقع نگه داشتن اشک‌ها حس بدی به ما می‌دهد و رها کردن اشک‌ها به ما حس خوشحالی می‌دهد. بنابراین دفعه بعد که حس کردید اشک در چشمانتان جمع شده، اشک‌هایتان را رها كنيد.

٤.بخورید و خوشحال باشید

منظورم از خوردن در غذا، زیاده‌روی کردن نیست بلکه در حد تعادل بخورید. وقتی یک تکه کیک شکلاتی می‌خوریم یا یک غذای خوشمزه، باز هم اندروفین در بدنمان آزاد می‌شود و حس خوشایندی به ما دست می‌دهد.خوردن چای سیاه و سبز علاوه بر اینکه سالم هستند، ما را خوشحال می‌کنند. چای سبز حاوی آنتی اکسیدان نیز هست و همین مسئله باعث می‌شود سیستم بدنی ما را تمیز کند و ما را برای کار بهتر آماده کند. بنابراین پاکت‌های قهوه‌تان رو دور بریزید و به جای آن دمنوش
گیاهی مصرف کنید.

٥.زمان خوابتان را تغییر دهید

هر شب راس ساعت مشخصی بخوابید و راس ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید. در این صورت هیچ گاه خسته نخواهید بود. سعی کنید هر شب هشت ساعت بخوابید. هرچند شب‌هایی هم استثنائاً وجود دارد که دیرتر و کمتر بخوابید اما در حالت کلی این روند را طی کنید.

٦.سپاسگزار باشید

از شکرگزاری به عنوان ابزاری برای خوشحالی و سالم زیستن یاد می‌شود. هر روز چند دقیقه وقت بگذارید و برای آنچه که دارید شکرگزار باشید و بعد ببینید چه اتفاقی رخ می‌دهد. وقتی برای چیزی که دارید سپاسگزاری می‌کنید، همان چیز را چند برابر دریافت می‌کنید. مثلاً اگر برای سلامتی‌تان شکرگزار بودید، سلامتی‌تان روز به روز بیشتر می‌شود.

سخن آخر

شادی و سلامتی به یکدیگر وابسته‌اند. وقتی به یکی برسید، دیگری را نیز خواهید داشت. انجام هر یک از موارد بالا تاثیر فوق‌العاده‌ای بر زندگی‌تان خواهد داشت. انجام هر یک از آنها پاداشی در دل خود دارد. پس چرا این کارها را انجام ندهید. فقط یادتان باشد هنگام انجام هر کدام از آنها لبخند بزنيد.

 

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 3 بار