رژیم غذاییِ صبحانه بزرگ

"تصور کنید مقدار زیادی غذا، همراه با شیرینی به عنوان صبحانه بخورید، ولی همچنان وزن‌تان رو به کاهش باشد. رژیم صبحانه بزرگ به ممکن بودن این ایده اعتقاد دارد. دکتر دانیلا یاکوبویچ یک متخصص غدد است که ادعا دارد هورمون‌هایی که اشتها، انرژی و متابولیسم بدن را کنترل می‌کنند در ساعات مختلف روز به مقدار متفاوتی تولید می‌شوند و می‌توان بر اساس این تغییرات رژیمی برای کاهش وزن داشت. برنامه او به شما پیشنهاد می‌کند چه مقدار پروتئین، کربوهیدرات، چربی و قند را در 15 دقیقه اول صبح میل کنید. این مقدار مواد به بدن شما کمک می‌کنند که متابولیسم خود را در بعد از ظهر و ساعات بعد از آن افزایش دهد. غذای اصلی و پر حجم این رژیم صبحانه است و برای شام و ناهار غذایی کمتری خواهید داشت.

نتیجه جالب رژیم یاکوبویچ این رژیم را زمانی طراحی کرد که درگیر بیمارانی شده بود که مشکلات سلامت‌شان به خاطر اضافه وزن بود. کسانی مانند دیابتی‌های نوع 2. او در سال 2012، 195 مرد و زن را تحت درمان قرار دارد و بر نتایج رژیم صبحانه بزرگ آنها نظارت کرد. نتیجه این بود: کسانی که رژیم صبحانه بزرگ را دنبال می‌کردند درست به اندازه کسانی که بیش از 4 ماه در رژیم صبحانه کم کربوهیدرات بودند وزن کم کردند. بعد از 4 ماه افرادی که رژیم صبحانه بزرگ را دنبال می‌کردند کمتر میل به غذای اضافی داشتند و کمتر چاق شدند. یک بررسی دیگر در سال 2013 ، که سرپرستی آن بر عهده یاکوبویچ بود هم نشان داد افرادی که بزرگترین وعده غذایی آنها صبحانه است کمتر به بیماری‌های قلبی، دیابت و کلسترول بالا مبتلا می‌شوند.

بخور و نخورها برای صبحانه شما باید 7 نوع پروتئین، 2 نوع کربوهیدرات، چربی و یک نوع قند میل کنید. قند لازم بدن می‌تواند توسط ژله، دونات و یا یک تکه کیک تامین شود. شما نمی‌توانید کربوهیدرات‌ها و یا قندها را برای ناهار و شام بخورید. پروتئین شما برای ناهار و شام باید از صبحانه کمتر باشد ولی سبزی و میوه را می‌توانید به مقدار دلخواه بخورید. شام کم و صبحانه بزرگ داشتن کمی سخت است، ولی هرگز نباید از صبحانه‌تان بگذرید و یا شام و ناهار را بیش از حد بخورید. می‌توانید تقریبا هرنوع غذایی را که با رژیمتان مناسب باشد میل کنید. غذای بیرون خوردن هم مشکل ساز نخواهد بود. فقط باید حجم و دفعات خوردن فست فودهایی مثل مرغ سوخاری، برگر یا پیتزا را کاهش دهید. روزی حداقل 20 دقیقه ورزش برای شما واجب است. این 20 دقیقه می‌تواند با پیاده روی بگذرد، یا رقص و یا باغبانی و یا هرکاری که دوست دارید. مجبور نیستید برای ورزش کردن به باشگاه بروید و یا آنقدر ورزش کنید که عرق بریزید. 

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 245 بار