رژیم غذایی براساس شخصیت

شاید این عادت غذایی شما نیست که اجازه نمی‌دهد وزن کم کنید. شاید باعث و بانی اضافه وزن شما طرز نگرش‌تان به ورزش، کمبود اعتماد به نفس، گرایش به وقت گذرانی یا عوامل دیگری مانند اینها باشد.

این‌ها‌ سئوالاتی بودند که سال‌ها قبل یک متخصص تغذیه را درگیر خود کرد. دکتر کاشنر در جستجوی پاسخ این سئوالات رژیم خاصی را بر اساس شخصیت افراد طراحی کرد. رژیم او تلاش می‌کند شما را با چالش‌های زندگیتان آشنا کند و به شما یاد دهد تا بر آنها غلبه کنید. پیروزی بر این مشکلات از شما انسان‌های سالم‌تر و البته خوش‌هیکل‌تری خواهد ساخت. دکتر کاشنر متخصص چاقی و مجری پروژه‌ای در دانشکده پزشکی شیکاگو است. او و همسرش کتاب‌های زیادی برای مقابله با عوامل روانی چاقی نوشته‌اند که تهیه آنها می‌تواند شما را بیشتر با خودتان و عوامل چاقی‌تان آشنا کند.

تست عوامل چاقی هر یک از مراجعان به مطب این متخصص در بدو ورود به 66 سوال در رابطه با عادات و احساس‌شان نسبت به غذاخوردن، ورزش و سایر کارها پاسخ می‌دهند. پاسخ‌ها عاداتی مثل غذا خوردن در شب یا کم تحرکی را نشان می‌دهد. کاشنر در اولین تجویز خود دستورهایی برای تغییر و بهبود عادت‌ها می‌دهد. هر فردی نکات ساده ولی مختص به خود را بر اساس شخصیت و عاداتش رعایت می‌کند که موجب موفقیت او در زمان کمی می‌شوند.

مشترک‌ها اگرچه هر فردی با ویژگی‌های روانی و شخصیتی خاصی ممکن است درگیر مساله چاقی باشد، اما چند دستور بین همه مراجعان مشترک است. سبزی و میوه‌جات رنگارنگ توصیه دائمی کاشنر است که با فیبر بالای خود احساس سیری را القا می‌کنند و با ویتامین‌ها و مواد معدنی‌شان در سلامتی و بهبود روحیه موثر هستند. غلات مغذی هم در سیر شدن و تامین مواد مورد نیاز بدن نقش چشمگیری دارند و معمولا در همه رژیم‌ها جایی برای خود باز می‌کنند. اگر شما یکی از مراجعان به این مطب شلوغ بودید حتما این جمله را با صدای کاشنر می‌شندید که می‌گوید: گوشت قرمز، مرغ و ماهی زیادی بخورید. محصولات لبنی کم چرب، دانه‌ها و سفیده تخم‌مرغ را هم فراموش نکنید. یک توصیه دیگر هم این است: کم کم خرید کنید و خانه را تبدیل به انبار همیشه در دسترس مواد غذایی نکنید.

سخت نیست این رژیم نه به خاطر غذا که به خاطر تغییر در نگرش شما می‌تواند زندگی‌تان را تغییر دهد. شما باید مشتاق تغییر در رفتار و افکارتان باشید نه فقط تغییر دادن غذایی که در بشقابتان است. جز غذای آماده و بسته‌بندی شده هیچ غذایی برای شما ممنوع نیست و همه خوراکی‌ها در حد اعتدال مجاز هستند و هر ورزش و تحرکی در بهبود کیفیت رژیم موثر خواهد بود. اگرچه گوشت جزو غذاهای اصلی این رژیم است ولی با کمی تغییر و جایگزینی مواد غذایی گیاه‌خواران را هم می‌تواند جذب کند.

رای دادن به این مورد
(0 آرا)
خواندن 183 بار